01.05.2024
První endurosprint letošního seriálu Open MČR a PČR endurosprint 2024 odstartoval o víkendu 27. - 28. dubna 2024 v Brankách na Moravě. Pořadatel připravil perfektní trať a na přípravě si dal opravdu záležet. Na jaře srovnal celý les pro endurotest, který byl svižný a rychlý. Cross test byl také skvěle připravený, lavice a skoky byly přiznané, ale nic nebezpečného, cross test obsahoval i část extrému, který byl bez větších záludností a atraktivní pro diváky. První endurosprint byl tedy skvěle připravený a samotní jezdci nešetřili chválou.

Jezdci začali najíždět již ve čtvrtek večer, v pátek probíhalo procházení testů a navečer technické a administrativní přejímky. Samotný start závodu proběhl v sobotu v 8:30 hodin, kdy odstartoval Open MČR neboli mistrák. Okruh začínal přejezdem, kdy si jezdci zahřáli motocykly a najížděli na cross test, a následoval enduro test. Mistrák měl na kolo 25 minut a přebor odpoledne 30 minut. V neděli se startovalo v 9 h, kdy mistrák s přeborem startovaly společně.

Endurosprint v Brankách byl spolufinancován Zlínským krajem a městem Valašské Meziříčí. Nesmíme zapomenout ani na velmi dobré občerstvení, které zahrnovalo širokou nabídku jídla po celý víkend.

Letošní sezona se skládá ze dvou seriálů, a to z klasického endura a endurosprintu. Klasická soutěž neboli klasické enduro má již v České republice dlouholetou tradici a jedná se o jednu z nejtěžších soutěžních disciplín vůbec. Endurosprint je zkrácená forma endura.

Rádi bychom připomenuli, že i v seriálu Open MČR a PČR enduro a endurosprint 2024 najde každý od začátečníků až po špičkové jezdce prostor pro to, aby se mohl účastnit a kvalitně poměřit síly s ostatními jezdci a kamarády.

Výsledky a další informace hledejte ZDE.