24.09.2024
Německý seriál ADAC MX Masters 2024 zná své mistry! Finálový závod série se odjel předposlední zářijový víkend na trati v Holzgerlingenu. Na místě nechyběli ani zástupci Osička MX Teamu, Tomáš Kohút a Marcel Stauffer, oba v nejsilnější kubatuře MX Masters.

Trať v Holzgerlingenu patří ke nejkrásnějším a nejoblíbenějším okruhům v kalendáři ADAC. Kombinuje přírodní sjezdy a výjezdy spolu s uměle vytvořenými skoky, s délkou 1800 metrů patří k jedné z nejdelších a nejrychlejší piloti zdolávají náročný terén průměrně v čase 2:20 na kolo. Bonusem byla s 14500 prodanými vstupenkami i obrovská divácká kulisa.

Rakouský pilot Marcel Stauffer vyrazil do Holzgerlingenu po měsíční pauze způsobené pádem na MXGP of Switzerland. Během první ze tří jízd Stauffer potvrdil, že v tak obrovské konkurenci je start základem úspěchu. Díky dobré reakci odpálil z roštu s první pětkou a po pár kolech už obsadil 3. místo, které si dokázal udržet až do cíle! Start do další rozjížďky už nebyl tolik povedený a menší kolize v úvodu závodu stála Stauffera cenné pozice. Z 10. místa se pak během časového limitu propracoval na cílovou 7. pozici. Raketový start do závěrečné rozjížďky a vedoucí dvojice Ullrich s Naglem na dostřel byly příslibem místa na stupních vítězů. Stauffer bohužel chyboval a než se po lehkém pádu dostal zpět do sedla, čelo závodu bylo pryč. Stauffer projel šachovnicí jako 5. a s celkovým 4. místem skončil v Holzgerlingenu těsně pod stupni vítězů.

MARCEL STAUFFER #401

"Po třech týdnech rekonvalescence a rehabilitace jsem se vrátil na start ADAC v Holzgerlingenu. Cítil jsem se dobře a odjel jsem tři konzistentní závody. Bohužel pád ve 2. kole poslední jízdy mě stál celkové pódium. I tak jsem ale se svým výkonem spokojený a těším se na Motokros národů - MXoN 2024 v Anglii!"

Starty v Holzgerlingenu se dařily i Tomášovi Kohútovi. Ten se ještě v samotném závěru sezóny rozhodl pro pár změn v nastavení motorky a oproti minulému ADAC v Jaueru zajel nepochybně lepší jízdy.

Více méně stabilní výkony s pár drobnými výměnami pozic daly Kohútovi 16. místo jak v první, tak ve druhé rozjížďce. Nejlépe, a to na 11. pozici, vypálil Kohút do posledního závodu. Paradoxně výsledek byl nejslabší. Ani Kohút se nevyhnul chybám, které ho odsunuly až na 21. příčku v cíli závěrečné rozjížďky. Součet bodů všech jízd stačil Kohútovi v Holzgerlinenu na celkové 19. místo.

TOMÁŠ KOHÚT #45

"Trať v Holzgerlingenu byla v sobotu dost tvrdá a usmýkaná, zato v neděli ji víc naorali, nakropili a byl z toho pořádný motokros! V kvali jsem obsadil 11. místo ve skupině, což nebylo zlé.  V jízdách jsem bral 2x 16. místo a v poslední jízdě umístění za TOP20. V seriálu ADAC jsem tento rok odjel tři závody a výsledky nebyly úplně takové, které by mi dělaly radost. Byl bych rád, abych jezdil v TOP10. Udělám vše pro to, aby se to příští rok povedlo i v tak nabité konkurenci. O víkendu zabojuji ještě na posledním OMČR v Opatově, kde je stále ve hře TOP3 v celkovém pořadí mistráku!"