13.05.2021
S týmem YART Yamaha testoval na brněnském okruhu český závodník Karel Hanika. V rámci prvního dne zkoušeli spoustu věcí v nastavení, hlavně v elektronice. Brněnský okruh měl pětačtyřicet stupňů. Jak se našemu závodníkovi testovalo?
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Ahoj všichni!


Tak testování uběhlo rychle a máme to za sebou. Užíval jsem si každý kolo jako malý kluk, prázdná trať, krásný počasí. Zkusili jsme spoustu věcí v elektronice, geometrii a pneumatikách. Dál jsme zkoušeli spoustu pitstopů.


Kluci z týmu skvěle makali, a moji týmoví kolegové jezdili výborně. S rychlostí a tempem jsme spokojeni.


Trať musím říct, že je hrbolatá, ale není to tak hrozný. Mně spíš vadí celkově nižší grip na tom asfaltu z roku 2008 na většině trati, který se prostě ničím nenahradí, než novějším povrchem.


Včera jsem si zajel osobák 2:00,7 a jinak tempo jsme měli 2:01. S porovnáním s WSBK z roku 2018, kdy byly i stejné podmínky, to není vůbec špatný.


Dneska ráno jsem stihnul i lehkej skluz v T1 hned ve 2. kole, ale naštěstí jen malej předeček.


Díky moc týmu i všem co se přišli podívat. Mara Paulíček mě blejsknul snad na všech místech.

 

 

Připravila: Anna Dojčánová

Zdroj: Fb Karel Hanika

Foto: Marek Paulíček

13. 5. 2021

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.