MX tratě otevřely závodní sezónu ve Vranově
motocross

Na druhé závody MX tratě SERIÁLU ve Vranovském žlebu dorazilo na 170 jezdců rozprostřených do všech kategorií. Na startu se objevili profíci jako Tomáš Pikart a Pepa Novák, nechyběli ani úplní amatéři a hobbíci.

VÍCE
Odstartoval 1. Open MČR a PČR endurosprint v Brankách
motocross

První endurosprint letošního seriálu Open MČR a PČR endurosprint 2024 odstartoval o víkendu 27. - 28. dubna 2024 v Brankách na Moravě. Pořadatel připravil perfektní trať a na přípravě si dal opravdu záležet. Na jaře srovnal celý les pro endurotest, který byl svižný a rychlý. Cross test byl také skvěle připravený, lavice a skoky byly přiznané, ale nic nebezpečného, cross test obsahoval i část extrému, který byl bez větších záludností a atraktivní pro diváky. První endurosprint byl tedy skvěle připravený a samotní jezdci nešetřili chválou.

VÍCE
Unglaublich! Aneb M.o.D. Total Freestyle tour - foto Vašek Volf
motocross

Třemi vyprodanými show v hornorakouském Linzi se o víkendu 27. a 28. dubna uzavřelo letošní halové turné seriálu Masters of Dirt s názvem Total Freestyle, a to dokonce s českým zastoupením.

VÍCE
Sezóna HT Group Open MČR MX 2024 startuje v Dalečíně
motocross

Nová sezóna. Nové starty. Za necelý týden začíná první závod mistrovství České republiky v motokrosu na velmi tradiční trati v Dalečíně na Vysočině. Soutěžit se bude opět ve čtyřech třídách 85 ccm, MX2, MX1 a Veterán s vloženou kategorií Veterán 50+. Kdo obhájí svoje umístění z předešlého roku a kdo bude naopak největším překvapením? Dozvíte se již brzy v neděli 5. května 2024.

VÍCE
Report z Jihočeského KP v motokrosu v Pacově
motocross

Poslední dubnovou neděli (28.04.2024) se jel druhý závod jihočeského KP v motokrosu v Pacově. Naprosto skvělě připravené závody ze strany pořadatele AMK Pacov v AČR, krásné jarní počasí a také skutečnost, že závod byl generálkou na MMČR, které se v Pacově pojede již 19. května, „způsobily“, že se na start postavilo celkem 271 jezdců. Mezi nimi i čtyři úřadující mistři ČR. To je rekordní účast v historii přeboru za posledních minimálně 10 let. Díky stoprocentnímu pořadatelskému zajištění a v podstatě absenci úrazů se i v tomto počtu jezdců podařilo dodržet časový harmonogram bez jakékoli restrikce či prodlevy.

VÍCE
Inter cars Open MČR a PČR endurosprint Branky
motocross

V sobotu 27. dubna 2024 se konalo MČR a PČR v endurosprintu v Brankách na Moravě. Trať byla od organizátorů perfektně přichystaná, a tak jezdci vystartovali do měřených testů. V zástupu soutěžících jsme spatřili také ženské zastoupení, a proto jsme mohli porovnávat, jak si s překážkami radí muži versus ženy. Slunné počasí závodům přálo a díky organizátorově přichystanému cateringu jsme mohli hltat atmosféru plnými doušky.

VÍCE
15. AMA SX 2024: Anstie králem v 250SX
motocross

Ještě dva závody zpět měli Jett Lawrence a Cooper Webb stejný počet bodů. Webbovi však nevychází silný závěr sezóny. Minulý víkend byl třetí a tuto sobotu v Philadelphii dokonce až čtvrtý. To Jett Lawrence nezaváhal a oba závody s přehledem vyhrál. Dvanáct bodů je slibný náskok, ale Webb se ve dvou posledních závodech rozhodně ještě nevzdá. Ve třídě 250SX East má k titulu nejblíže Tom Vialle. V Philadelphii dojel druhý za Maxem Anstiem a co je důležité, tak o jedno místo před svým největším rivalem Deeganem.

VÍCE
Masters of Dirt jde do finále – poslední letošní show v Linzi se blíží
motocross

Poslední dubnový víkend 27. – 28. 4. se uzavře letošní freestylová šňůra seriálu Masters of Dirt, a to konkrétně nedaleko českých hranic v rakouském Linzi v TipsAreně.

VÍCE
Myjava odstartuje československý dvojzávod
motocross

Tradiční termín 1. května bude patřit i letos myjavskému motokrosu. Uskuteční se zde další ročník Mezinárodního motokrosového závodu o Československý pohár. Myjava patří mezi hojně navštěvované závody a i letos, při 56. ročníku, se očekávají nabité divácké prostory.