17. – 18. 9. 2021, Dolní Bousov – areál Rachvala (GPS 50°26'14.525"N, 15°8'58.504"E)
Do areálu je možno přijet nejdříve ve čtvrtek 16. září a to v době od 15:00 do 22:00, poté v pátek 17. září od 7:00 do 12:00. Každý účastník se musí při akreditaci prokázat platným certifikátem (očkování nebo prodělaná nemoc COVID19 nebo test z odběrného místa). Náhodně bude měřena teplota. Každý tým bude mít vyhrazený box cca 4 x 9 metrů. Doporučujeme všem znovu přečíst propozice na oficiálních stránkách závodu a důkladně se s nimi seznámit.
V pátek v den závodu bude probíhat technická přejímka od 9:30 do 13:00, od 12:30 do 14:00 administrativní přejímka a výdej čipů. Ve 14:15 proběhne rozprava a oficiální zahájení. Od 14:30 do 15:30 proběhne oficiální trénink. Do té doby je zakázáno stroje startovat a testovat mimo vyznačené tréninkové kolečko a to v pátek v době od 9:00 do 13:00. V 16:15 proběhne řazení na start a v 16:30 závod odstartujeme.
Formulář k přejímce a formulář pro neplnoletého jezdce najdete také na oficiálním webu.
Vstup do areálu bude umožněn v pátek od 12:00, i diváci by měli splňovat pravidlo O-N-T dle nařízení KHS. Vstupné je 80 Kč na celou dobu závodu, děti mají vstup zdarma. Parkování je zajištěno. Závod startuje v 16:30 a stojí za to ho vidět. Bohaté občerstvení je zajištěno ve velkokapacitním Svijany stanu.
„Těžký, stejně jako ten loňský, který jsme kvůli pandemické situaci odložili také na podzimní termín. Bude dlouhá noc a asi poměrně chladno. I v letošním roce může do závodu zasáhnout pět jezdců v jednom týmu. Apelujeme na všechny závodníky, aby dorazili do Bousova včas a dobře si prohlédli trať, poznávat ji za tmy není rozhodně ideální. Co se týká organizace, letos neplánujeme nějaké větší změny, trať by měla být vedena velmi podobně, pojedeme na aktivní časomíru s online výsledky, k dispozici bude velkokapacitní stan s bohatým občerstvením, v depu budou připraveny sprchy i toalety. Tady se nic nemění. Pro osmý ročník si více posvítíme na dodržování technických pravidel, na trati bude zřízen kontrolní box a pomocí generátoru náhodných čísel budou vybrány týmy v průběhu závodu zastaveny ke kontrole. V pravidlech došlo k nepatrným upřesňujícím změnám, příkladem je nutné dvojí zadní osvětlení stroje o určitých specifikacích. Komunikujeme také s Krajskou hygienickou stanicí a věříme, že na poslední chvíli nedojde k žádným omezením. Každopádně bude platit, že všichni účastníci musí splňovat pravidlo O-N-T, tedy být naočkovaní proti COVID19 minimálně 14 dnů po druhé dávce, mít certifikát o prodělání nemoci v posledních 180 dnech nebo test z odběrného místa,“ prozradil k závodu Ladislav Stránský, vedoucí realizačního týmu.
Stránský vzpomněl také na začátky čtyřiadvacetihodinovky Fichtl Mazec: „My jsme závod poprvé pořádali v roce 2014, navázali jsme tak na tradici čtyřiadvacítky v Nové Pace, která se tam jela o rok dříve naposled. První ročník pod naším pořadatelstvím v Dolním Bousově byl takový zkušební, když se na to podívám zpětně, byl to pěkný punk. Trať jsme chystali ve čtvrtek, v pátek na závodiště dorazili po práci. To je v téhle době absolutně nemyslitelné, přípravy probíhají týdny a na samotném závodišti jsme od středy a rozhodně se nenudíme. Pro nás jako pořadatele je výzvou pro každý ročník vymyslet zlepšení, ať už co se týká materiálního zabezpečení nebo organizace. Myslím si, že jsme za těch sedm ročníků ušli kus cesty, z osobního pohledu bych řekl, že se vrcholu už pěkně blížíme, ale ještě tam nejsme. Loňský ročník byl blízko, ale diváci prostě chyběli.“
„S Pavlem Pěničkou a celým realizačním týme vás všechny do Bousova zveme a věříme, že pokud jste tento nejtěžší závod fichtlů na světě neviděli na vlastní oči, bude nadšení. 120 týmů na legendárních strojích Jawa 50 během čtyřiadvaceti hodinového maratonu - tohle není jenom závod, tohle je společenská událost,“ dodal závěrem.
Připravil: Pavel Horák
Zdroj: Fichtl Mazec 24 hodin / Ladislav Stránský
Foto: Tereza Hofmanová –Hoofina FOTO
8. 9. 2021