29.05.2011
Minulý víkend pokračoval šampionát IDM dalším závodem, který se jen na okruhu Nürburgring. Přečtěte si, jaká byla víkendová cesta Matěje Smrže za dalším triumfem.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Pátek - 20.5.2011: V letošním roce poprvé na okruhu, kde jsem před tím netestoval, tedy neměl žádné osobní data s KTM. Dnes jsem již "obkroužil" tři půlhodinové jízdy a myslím si, že jsme odvedli jako tým slušnou práci. V první řadě jsme se věnovali nastavení převodu, který ani do této chvíle nemáme pořádně nastavený. Zatím jsme našli dobrou a rychlou variantu, ale hledáme dál, stále to není ono. Dalším bodem dnešního dne bylo pérování, které oproti Oscherslebenu musí být především na předku dost odlišně nastavené, hlavně kvůli tvrdým brzdám do první zatáčky po startu a do poslední šikany před cílem. Také nesmím zapomenout na volbu zadní pneumatiky, oproti Oscherslebenu, kde mi vyhovoval nový typ "závodní" gumy od Dunlopu, jsem si pro Nürburgring vybral jednoznačně jinou variantu. Kterou, to není podstatné, ale věřte, že to bude fungovat ... :-) Během dneška jsem prozatím najel něco přes 50 kol, ale stále nás čeká jeden extra trénink v 17:25. Vzhledem k tomu, že před hodinou silně pršelo, na 99% se tato jízda pojede na vodě. Uvidíme ale, jestli se vůbec zúčastníme, to jsme prozatím nerozhodli. Pouze pro informaci, stav mého týmového kolegy Stefana Nebela není špatný, ale na jízdu na motorce to není. Dnes dopoledne byl Stefan dokonce oblečený v kombinéze, ale neobjel ani jedno kolo. V dalších dnech se rozhodne, jestli podstoupí operaci zraněné klíční kosti. Zatím by to bylo potřeba, podle toho, co jsem viděl... ale jak se říká ... je to jeho boj . :-D Každopádně mu držím palce, ať ho zmákne co nejlíp.

Sobota:

Kvalifikace 1:

Při posledním závodním víkendu byla Matyho strategie do kvalifikace jednoduchá, už od začátku to tam posílat a zajet své nejrychlejší kolo už v dopoledním programu. Ať už je to jak chce, tak velmi dobře se mu to daří i dnes, kdy v podstatě po celou dobu první kvalifikace drží pozici, co by mu zajišťovala první lajnu. Čtvrt hodiny před koncem je pak Mates v boxech a drží čtvrtou příčku za Ransederem, Muggeridgem a Venemanem. Chvilku na to však Maty vyjíždí z boxu a bez nějakého velkého kroužení tam hned posílá čas, který ho posouvá do vedení s náskokem tři a půl desetiny! Hned po tomhle kole Mates asi tuší, že to už bude stačit a zajíždí do boxů. A taky že to stačí a Mates tak končí první kvalifikaci jako vítěz. Krásný úvod!

Kvalifikace 2:
"Dneska můžu být rozhodně spokojený. Není ani moc co říct, všechno je vidět....:-) Včera jsme odvedli dobrou práci a připravili motorku pro rychlé kola. Důležité je teď soustředit se na závod. Maximálně využít prvního místa na startu a dobře vyřešit první zatáčku a první kolo. Pak už nemám strach. Každopádně závody jsou závody a všechno může být jinak než jak to vypadá. Stačí aby zítra zapršelo ..."

Mates vyjel na trať hned po startu druhé kvalifikace a pustil se do boje o udržení vedoucí pozice. Čtvrt hodiny před koncem byla celá špička v boxu a nikdo se zatím Matyho času z první kvalifikace ani nepřiblížil. A zůstalo to takaž do konce. Matyho skvělá strategie a hlavně super tempo znamená, že náš jezdec si vyjel další pole position. Skvělá práce. Gratulujeme!

Neděle - 22. 5. 2011:
Závod 1:
Velice povedený víkend pokračuje v podobném duchu již od startu prvního závodu, kdy Mates najížděl do druhého kola na druhé příčce. Ve třetím kole se utvořila skupinka, Muggeridge, Ranseder, Smrž, které bojovala o vedení. Další kolo však už náš jezdec nedokončil. Co naplat, pořád máme závod 2.

Závod 2:
Druhý závod zahájil Maty na čtvrtém místě, ale hned následující kolo šel náš jezdec do vedení. Boj o první příčku se odehrával mezi kvartetem, Smrž, Muggeridge, Cudlin a Teuchert. Závod byl ale po pěti kolech zastaven pro začínající déšť. Restart byl vyhlášen jako mokrý závod, ale na startu začínalo být jasné, že trať stihne oschnout a tak u všech jezdců začalo velmi chaotické přezouvání na suché gumy. I přes těžké podmínky se restart Matymu povedl a z druhého místa stabilně stahoval vedoucího Teucherta. Toho také předjel a vedení již do cíle udržel. Díky tomu tak letos již potřetí v Německu zněla česká hymna na počest našeho jezdce. Ještě lepší je fakt, že Mates stále vede šampionát IDM! Děkujeme a gratulujeme!

Převzato z:
http://www.fansofsmrz.cz/cs/node/4563

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.