02.03.2022
Plný sál Restaurace a penzionu u Nováků v Bítovanech byl tuto sobotu svědkem vyhlášení motokrosu na klasických strojích. Mezi účastníky byli i naši zahraniční přátelé z Maďarska a Německa, kteří se pravidelně zúčastňují závodů. Objevil se i Honza Vetešník, mistr ČSSR 250 ccm z roku 1984, který už delší čas žije v Kanadě. Ale k nám často jezdí a občas i závodí.

V úvodní řeči Radek Novák zhodnotil sezónu 2021, kdy se nakonec podařilo odjet celkem 6 pěkných závodů. Přínosem bylo nové zavedení třídy Classic 125, o kterou byl překvapivý jezdecký zájem. Jezdily tam krásné motorky, jak ČZ tak i japonské. Určitě příjemným překvapením závodu ve Stříbře byla účast Harryho Evertse, čtyřnásobného mistra světa z Belgie.

Celé vyhlášení, které trvalo kolem 5 hodin, tradičně a vtipně moderoval Zdeněk Hazdra, který svým osobitým projevem dokázal udržovat pozornost celého sálu. Nastínil i, jak by měla vypadat letošní sezóna 2022. Přínosem je použití čipové časomíry na všech závodech, což určitě zlepší výsledkový servis a zamezí určitým spekulacím ohledně výsledků.

Jezdci budou moci jet nejen závody našeho classic motocrossu, ale i 3 závody nově se rodícího seriálu European Classic Motocrossu. Ten se pojede na kvalitních tratích 4.6. v rakouském Schwanenstadtu, 9.7. v německém Teutschenthalu a vyvrcholení bude u nás ve Stříbře 3.9. na terénu Svatého Petra. Navíc podle informací maďarských jezdců se poprvé pojedou i 4 závody Mistrovství Maďarska, kde budou naši jezdci samozřejmě vítáni s otevřenou náručí.

Ještě než byli vyhlášeni nejlepší jezdci seriálu, mohli se někteří z nich zúčastnit vědomostní soutěže o motokrosu „riskuj“, kterou připravil neúnavný Zdeněk Hazdra se svoji sestrou. A pak už nic nebránilo oficiálnímu vyhlášení nejlepších jezdců v klasickém motokrosu ve všech 9 kategoriích. A byli jsme rádi, že mezi nimi byl i kulhající Jindřich Musil, který se zotavuje z těžké nehody v Březolupech.

A kteří jezdci byli vítězi seriálu Classic Motocross 2021?