28.04.2023
O víkendu 22. - 23. dubna 2023 odstartoval první podnik letošní sezony, a to Mezinárodní Mistrovství ČR a Přebor ČR v endurosprintu v obci Úterý u Plzně. Letošní seriál zahrnuje 3 endurosprinty a 2 klasické soutěže v enduru a závěrečný motokros formou, která se koná na šestidenní. Letošní sezonu se snažila komise přiblížit samotným jezdcům a zohlednila připomínky závodníků.

Vyhlášení odpovídá již standardům doby, za což děkujeme partnerům celého seriálu a časomíra je pod kontrolou samotné komise a bez problémů. Pořadatel pod vedením Jiřího Koutného připravil perfektní trať a jak sám Jiří uvedl, takhle připravenou celou trať neměl snad nikdy. Počasí také přálo, hlavně v sobotu, kdy byl slunný den a konečně jarní teploty. V neděli sice pršelo, ale naopak někteří hodnotili, že se jim jelo i lépe. Již tradičně se depo začalo zaplňovat v pátek odpoledne, závodníci začali procházet testy a seznamovat se s tratí. Navečer proběhla technická a administrativní prohlídka. Stejně tak v sobotu ráno a odpoledne
pouze pro přebor.

Samotný start závodu byl v sobotu v 8:30, kdy začínalo Mezinárodní Mistrovství ČR třídy E1, E2 a E3, včetně MMČR VET. První den byl startovní rošt podle čísel ve třídě. Novinkou pro letošní rok je, že jezdci musí odevzdat motocykl do předstartovního prostoru nejpozději 20 minut před startem prvního jezdce své jízdy. První den měli jezdci MMČR na kolo 25min. Ve 12:30 odstartoval Přebor ČR třídy E1, E2, E3, V50, V60, PČR C, 85ccm a MMČR ženy, čas na kolo bylo 40min z důvodu vysokého počtu závodníků. V neděli se pořadí obrátilo první v 8:30 PČR a ve 13:00 MMČR, kdy se startovalo PČR podle průběžného pořadí dané třídy a MMČR podle absolutního pořadí. První i druhý den MMČR absolvovalo 7 kol, PČR 6 kol a třídy PČR 85m V50, V60 a PČR C kol 5. Jeden okruh měl cca 8 km a dva rychlostní testy, jeden cross test a enduro test. Okruh tvořil 100% přírodní povrch.

Absolutním vítězem se stal Matěj Škuta, druhý Jaroslav Kalný, třetí Yanik Spachmuller, dále Zdeněk Pitel, Ondřej Havrda, Matěj Skořepa, Jakub Hedrlín, Garry Dittman, Eduard Vyšanský a Filip Fiala.

Pořadí ve třídách MMČR po prvním podniku:
E1 - Yanik Spachmuller, Matěj Skořepa, Jakub Hedrlín
E2 - Matěj Škuta, Ondřej Havrda, Zdeněk Pitel
E3 - Jaroslav Kalný, Filip Fiala, Eduard Vyšanský
VET - Miloslav Škuta, Petr Křivánek, Petr Uher
Ženy - Zuzana Nováčková, Adéla Mejsnarová, Celine Heistermann

Veškeré INFO, FOTO, VIDEO, VÝSLEDKY naleznete na oficiálním webu českého endura www.czechenduro.cz

TZ CZECH ENDURO TEAMU - V prvním podniku českého mistrovství v endurosprintu obsadili jezdci Czech Enduro Teamu ty nejvyšší příčky

Velmi úspěšný víkend prožili jezdci Czech Enduro Teamu na prvním podniku MMČR v enduru/ endurosprintu, který se odehrál v Úterý na severu Plzeňska. Sbírali zlaté a stříbrné medaile.

Nejúspěšnější byl Jaroslav Kalný (start. č. 107), který v obou dnech vybojoval vítězství v kategorii E3 a v sobotu i v neděli obsadil stříbrnou příčku v rámci absolutního pořadí: „Splnil jsem to, co jsem si předsevzal. Sobota mi sedla absolutně skvěle. Charakter testů mi přišel spíše do motokrosu, což mi sedí. Větší boj ale byl v neděli. Na druhém enduro testu jsem měl těžký pád, po kterém ještě teď cítím bolest v kotníku. Bohužel na tomto testu jsem kvůli tomu nechal asi čtvrt minuty a ani následný cross Test nebyl podle představ. Ale přesto jsem spokojený, tak teď už jenom zrychlovat.“

Úspěšný byl také Zdeněk Pitel (start. č. 69), když v sobotu obsadil druhé místo v kategorii E2 a třetí místo v rámci absolutního pořadí: „Sobota se vydařila, jak měla. Trať mi seděla, závody mě bavily. Neděle už tak růžová nebyla. Za deště se mi totiž nejezdí úplně dobře a dost jsem padal. Nakonec ale z toho bylo celkově 2. místo v kategorii E2, a v Juniorech celkově čtvrtý, takže to nebyl úplně špatný víkend, ale doufám, že další závody budou zase o kousek lepší.“

Třetí člen Czech Enduro Teamu Tomáš Holý (start. č. 82) stále ještě sbírá zkušenosti. V sobotu dojel v kategorii E2 na šesté příčce, v rámci absolutního pořadí juniorů byl jedenáctý: „Nešlo úplně o výsledek. Soustředil jsem se hlavně na to, abych zrychloval. To se mi dařilo, ale jsem si vědom několika zásadních chyb, které by se neměly stávat. V neděli, kdy bylo docela mokro, tak jsem bojoval s Milanem Kottkem, o vteřinky a souboj se mi nakonec podařilo vyhrát. Takže jsem celkově v kategorii E2 skončil na čtvrtém místě, mezi juniory desátý. Tedy ve finále jsem spokojený, ale cesta bude ještě dlouhá.“

Czech Enduro Teamu však „cinklo“ ještě jedno zlato. V rámci přípravného podniku dětí náš nový člen Jakub Mirvald (start. č. 11), který sedlá motocykl o objemu 65 ccm, právě této kategorii v sobotu vyhrál.