16.08.2023
Již třetí Mezinárodní Mistrovství ČR a Přebor ČR proběhl uplynulý víkend v Dobřanech u Plzně. Endurosprint se vrátil do Dobřan po loňské premiéře a pořadatel MX park Dobřany uspořádal endurospint se vším všudy. Cross test zachoval pasáže motokrosového areálu a enduro test byl namotaný po blízkém lesíku. Mezi oběma testy byl přejezd cca 12 km.

Jak sám pořadatel uvedl právě endurosprint ho moc baví. V předešlých dnech celkem zapršelo, ale do víkendu se trať vysušila. Místy byly kaluže a další mokré pasáže. Již v sobotu se začínalo prášit, ale také lehce sprchlo a na neděli byl povrch takřka ideální. Tradičně již v pátek závodníci začali procházet testy a seznamovat se s tratí. Navečer proběhla technická a administrativní přejímka. Stejně tak v sobotu ráno a odpoledne pouze pro přebor.

Samotný start závodu byl v sobotu v 8.30 h, kdy začínalo Mezinárodní Mistrovství ČR tříd E1, E2 a E3, včetně MMČR VET. Startovní rošt byl podle absolutního pořadí. Jezdci také museli odevzdat své motocykly již 20 min před startem prvního jezdce své rozjížďky do předstartovního prostoru a 5 min před svým startem si motorky mohli vyzvednout.