21.05.2024
Sezóna už se rozjela naplno a i naši piloti razí z jednoho závodu na druhý. Na MXGP of France se přesunul Julius Mikula #451, pro kterého jsou závody Mistrovství světa prioritou. Na domácí půdě zastoupil tým během MMČR v Pacově Tomáš Kohút #45.

MXGP of France - zvuk motorů a povzbuzování několika tisícovek fanoušků se nesly francouzským Bordeaux. Právě tam hostila trať St. Jean D'Angely již sedmé kolo Mistrovství světa v motocrosse. Na místě nechyběl samozřejmě ani náš rychlík Julius Mikula, ze kterého se stává už ostřílený světový závodník.

Jezdci i davy fanoušků opět celý víkend čelili naprosto nevyzpytatelnému počasí. Po slunečném sobotním ránu se odpoledne přihnaly bouřky a zrovna kubatura MX2 startovala kvalifikační závod za silného deště. Na start nastupoval Mikula s 19. pozicí z měřeného tréninku a jako 19. projížděl nakonec i cílem.

Proměnlivé počasí potrápilo všechny i v neděli. Ještě během startu první rundy čekaly na závodníky takřka ideální podmínky. Mikula odpálil jako 16. a během pár kol šel vpřed, což dalo 12. místo v cíli a zisk 9 bodů. Start do druhé jízdy se nesl v podobném duchu, ovšem opět zaúřadovalo počasí a Mikula, který byl v polovině závodu už na 14. příčce, na blátivém terénu dvě pozice ztratil. Nakonec se vyplatila chytrá jízda na jistotu, ta dala ve finále 13. příčku a dalších 8 bodů. Z Francie si veze Mikula celkové 12. místo, které je jeho dosud nejlepším umístěním a zároveň je znovu prvním netovárním pilotem v cíli Mistrovství světa MX2.

JULIUS MIKULA #451

"V sobotu mi to moc nešlo. Neměl jsem dobrý start a zapršelo nám, kvůli čemuž to bylo ještě horší,  potom ještě jeden malý pád a do cíle jsem dojel na 19. místě. V neděli už to bylo lepší - v obou jízdách jsem vedl souboje, kde jsme si často střídali umístění. V první jízdě jsem dojel 12., ve druhé 13.. Trať byla v neděli celý den perfektní, s velkými kolejemi, ovšem na konci druhé jízdy, asi 4 kola do cíle, začala bouřka, která trať změnila na jedno velké mýdlo a do cíle jsem přeskočil 0,163 setin za 12. místem. Chtěl bych poděkovat všem, kteří mi pomáhají - Pavel Schneider, Julius Racing, Osička MX Team a Honza Hošků."

MMČR Pacov - Mezinárodní mistrovství České republiky pokračovalo podnikem v Pacově. Po Dalečíně vyjel Tomáš Kohút na druhý závod českého mistráku s 0 na bodovém kontu. Nepochybujeme o tom, že měl vyšší ambice, bohužel jeho výkon byl poněkud váhavý a Kohút jakoby se stále ještě hledal. Spíše průměrné starty společně s vlažným tempem tentokrát v silné konkurenci nestačily na bednu. V jízdách bral Kohút 6. a 7. místo, celkově skončil na 7. pozici.

TOMÁŠ KOHÚT #45

"Trať v Pacově mám rád, byla velmi náročná a s každou jízdou víc rozbitá. V kvalifikaci se mi podařilo zajet celkem slušný čas a obsadil jsem 5. místo. Po startu první jízdy jsem se pohyboval na 7. místě, neměl jsem rychlý začátek, v půlce jízdy jsem chytil lepší tempo a dostal se na 5. místo. Druhá jízda probíhala stejně, ale nedokázal jsem se přiblížit a zabojovat v skupině TOP5 nejrychlejších, naopak jsem neměl moc dobrou rychlost, bojoval spíš sám se sebou, ale snažil jsem se ukázat to nejlepší, co momentálně šlo.  Pacov je můj třetí závod sezóny a ukázalo se, že musím ještě udělat krok vpřed, abych mohl bojovat o pódiová umístění. Budu se o ně snažit zabojovat co nejdříve, takže nyní keep workin' ! Poděkování patří týmu, sponzorům a rodině."

Další závod nás čeká za 14 dní. Volno využijí naši závodníci k individuální přípravě a na programu máme i setkání týmu, samozřejmě včetně společného tréninku. Za dva týdny se vidíme na MXGP of Germany v Teutschenthalu!