07.07.2024
Jedenáctý ročník legendárního závodu Fichtl MAZEC 24h byl odjet ve dnech 28. a 29. června 2024 na motokrosové trati v Dolním Bousově. I přes komplikace, které se pořadatelům naskytly s přípravou trati, se jim podařilo připravit krásné závody a potvrdit tak roli nejtěžšího závodu světa! Níže naleznete naší galerii a také kompletní výsledky závodu. #fichtl24

Do závodu nastoupilo 118 posádek plných neskutečných nadšenců, kteří stráví X desítek hodin přípravami na tento nejtěžší závod světa. Cílem nejtěžšího čtyřiadvacetihodinového závodu projelo 92 týmů. V hodnocení kategorie SPECIÁL zvítězil tým „Trápiči malých kubatur,“ který na trati absolvoval 254 kol a najel více než 800 kilometrů. Za tento výkon si všichni zaslouží smeknout klobouk. V kategorii ORIGINAL s 237 odjetými koly zvítězilo družstvo „Malej Piňda team,“ za který nastoupili zkušení závodníci motokrosu a endura Jiří Halama, Kryštof Kouble nebo Robert Friedrich.

Na to, jaký byl závod z pozice pořadatelů, jsme se zeptali i jednoho z hlavních organizátorů Ladislava Stránského: „Letošní ročník nám dal pěkně zabrat, 11 dnů před startem nám AMK v Dolním Bousově, od kterého si pronajímáme areál a služby, oznámil, že místní družstvo neumožní využití luk pro trať i parkování. Ač jsme zahájili přímé jednání a řešili všemi možnými způsoby, nevedlo to k výsledku. Byly to pro nás pořádné nervy, ale nechtěli jsme to vzdát. To se vyplatilo, protože 11. ročník po reakcích týmů můžeme hodnotit jako povedený. Opět se nám potvrdilo, že jsme během těch let vybudovali událost, od které čekají závodníci a celé týmy jen to nejlepší, každý rok nějaké vylepšení. Největší radost máme z toho, že nám počasí po třech letech umožnilo odjet závod bez přerušení a pak samotná účast. Rekordních 118 týmů na trati, která byla tentokrát více technická, ale taky zábavná a i letos vítězný tým ujel více než 800 kilometrů, neskutečný.“

Výsledky – kategorie ORIGINÁL

Výsledky – kategorie SPECIÁL

Výsledky – kompletní

Závod nás, členy redakce MOTOLEVEL.com, opět natolik zaujal, že už nyní připravujeme stroj a jezdeckou sestavu na další ročník a proto doufáme, že pořadatelský tým v čele s Pavlem Pěničkou a Láďou Stránským budou ve svém nadšení pokračovat i v následujících sezónách!