24.07.2024
Jeden jezdec v TOP 5, dva v TOP 10 , to není špatný výsledek na to, jaká jména se postavila na startovní rošty závodu EMX 2T v Lokti. Byť předpoklady a šance tam byly, nepodařilo se je proměnit a jezdci týmu JG Moto Action Motoprox Team měli více smůly, než štěstí. Na start se postavilo celkem 42 jezdců, tudíž nebyla kvalifikace rozdělena na 2 skupiny. Všichni jezdci týmu se bez velkých obtíží kvalifikovali.
motocrossMotocross

Nicméně, ani jeden to neměl během závodního víkendu jednoduché, každého potkalo něco, co zapříčinilo jeho konečný výsledek. Pády, jezdecké chyby, zranění, závada motorky, špatné starty, to vše sehrálo roli. ,,Jakkoliv hrozně a negativně to zní, tak v konečném důsledku jsme rádi, že kluci dojeli zpět do depa v pořádku. Umístění kluků nás sice mrzí, podium jsme si velmi přáli, koneckonců i oni samotní, ale nezbývá nám nic jiného, než se poučit a zkusit to třeba příště znovu,” uvedl Josef Gažúr, manažer týmu.

Florian Hellrigl (celkově 4. místo)

Dva měsíce před závody si zlomil obratel, přesto nastoupil do závodu ve skvělé formě. Cílem bylo být letos na stupních vítězů – poté, co v posledních dvou letech skončil celkově na 4. a 5. místě. Začalo to dobře - 4. místo v kvalifikaci a 4. místo v první rozjížďce. V neděli byl po startu druhé rozjížďky na 6. místě, bohužel tlačil na pilu a v 1. kole upadl. To ho srazilo na 13. místo a celý závod se musel probojovávat zpět. Nakonec dojel na 7. místě.

Jan Wagenknecht (celkově 6. místo)

Honza, jak on sám řekl, byl takovým týmových magnetem. V rámci kvalifikace se umístil na 17. místě. Nicméně v první rozjížďce došlo po odstartování ke kontaktu s Jirkou Hendrychem a musel tahat z 27. místa a dojel do cíle na 11. místě. Ve druhé rozjížďce se mu povedl start a držel se na 3. - 5. místě. Závod dokončil na 4. místě.

Andrea Rossi (celkově 9. místo)
Dva týdny před závody Andrea dorazil do České republiky a připravoval se tu na závody (testoval motorku, seznamoval se s týmem, jezdil na našich tratích). Volný trénink začal skvěle a bylo vidět, že Andrea je v týmu dalším adeptem na podium. Držel se na 5. místě. V kvalifikaci moc tlačil na pilu a upadl, umístil se na 9. místě. Tvrdě se udeřil do hlavy, nohy, ramene a zápěstí. Kdyby to kolo dokončil, byl by na 4./3. místě. Bohužel od té chvíle nemohl závodit na 100 % a jeho účast v první rozjížďce byla nejistá. V týmu se vedly dlouhé diskuze, zda by měl Andrea do závodu nastoupit. Nastoupil, byl ze sebe už tak zklamaný, že si neuměl představit nenastoupit do závodu a alespoň to nezkusit. Dojel na úctyhodném 9. místě, se kterým nebyl spokojený. Druhý den se před druhou rozjížďkou objevila nová zranění. Navštívil před závodem ”medical center”, byl upozorněn na možná rizika a do závodu přesto opět nastoupil a bojoval. Umístil se na 8. místě.

Jára Romančík (celkově 13. místo)
Jára překvapil, ale v konečném důsledku vlastně ani ne. Dává to smysl? Překvapilo nás, jak mu ten dvoutakt sedl, zkusil si na něm i nějaké závody nejen v rámci českého mistráku a hodně trénoval. Co nás ale nepřekvapilo, jsou jeho jezdecké kvality. V kvalifikaci se umístil na 8. místě a první rozjížďku rovněž dokončil na 8. místě. Do druhé rozjížďky nastoupil s odhodláním dosáhnout opět co nejlepšího výsledku. Start se mu sice úplně nepovedl, byl kolem 27. místa, ale postupně se probojoval dopředu na 17. místo. Uprostřed závodu najel do drážky, nechal tam koleno a otočil si nohu, čímž se mu ozvalo staré zranění (křížový vaz v koleni) a byl nucen zajet do pitlane a ze závodu odstoupit.

Jirka Hendrych (celkově 22. místo)
Na start po kvalifikaci najížděl jako dvacátý. V první rozjížďce dojel na 16. místě, se kterým jsme byli všichni spokojeni, protože Jirka si konečně sáhl na body! Ve druhé rozjížďce bohužel skončil po 4. kole, protože mu praskl řetěz. Pomalu celý závod sledoval opřený o rozbitou motorku a fandil svým kolegům.