03.10.2024
V Kleinhau bylo o víkendu 28.-29.9.2024 korunováno deset evropských šampionů napříč kategoriemi a 21 českých jezdců bylo u toho! Jeden z motokrosových vrcholů sezóny se konal za spolupráce organizace ČAM (Šeflovi), pana Václava Vizingera a trenéra Petra Masaříka. Poděkování patří partnerům akce BO Motor Oil a MTZ.

V jednotlivých třídách závodníci bojovali o titul MISTRA EVROPY IMBA (International Motor Bike Association). Nejlepší amatérští jezdci z celé Evropy se sešli v německém Kleinhau, aby změřili své síly a ti nejlepší po skvělých soubojích vystoupili na stupně vítězů a zároveň byly oceněny 3 nejúspěšnější národní týmy.

Česká republika soupeřila s jezdci z Německa, Holandska, Nizozemska, Švýcarska, Velké Británie, Itálie, Dánska, Francie a Belgie.

Titul MISTRA EVROPY přivezl do ČR talentovaný jezdec David Vlček se startovním číslem 25 v kategorii padesátek, který vyhrál všechny 3 startovní rozjížďky a získal si bezkonkurenční jízdou srdce mnoha fanoušků. Pro další pěkný výsledek si dojel Filip Křížek s číslem 18 v kategorii 50 ccm, který obsadil celkové čtvrté místo. Své zkušenosti na závodech nejmladších jezdců sbíral ještě 26. Jakub Žáček (#125).

Česká republika byla hojně zastoupená v kategorii 65 ccm, celkové 3. místo slavil Jakub Ponert (#19) , hned za ním 4. Ondřej Novák (#300), 6. pozici držel Matěj Kozderka (#137), do top desítky se ještě probojoval Oskar Skala (#77) na 8. místě, své body přihodili ještě čtrnáctý Adam Prchal (#421) a patnáctý Viktor Schurman (#107).

V kategorii 85 ccm změřili s Evropany své síly 4. Patrik Celba (#532), 6.Jan Hase (#62), 7. Patrik Vilhan (#2) a 16. Kryšpín Puschner (#13)

V Youth MX2 kategorii startoval Dominik Rýdl (#520), který dojel celkově 10. a závodník Oliver Kirmse (#23) si bohužel při závodech zranil ruku.

O TOP 10 pozice v kategorii MX2 soupeřili hned 3 čeští zkušení zástupci. Na 5. pozici se umístil Milan Šťastný (#72), následoval ho 6. Michal Ubl (#74) a v těsném závěsu 7. Jakub Krbec (#78).

Ženskou kategorii LADIES úžasně ovládla s číslem #74 Lucie Simonová, která se stala 1. vicemistryní a přivezla domů pohár za celkové 2. místo. Lucie nestačila jen na rychlejší soupeřku z Belgie.

Kategorii OPEN uzavírá se startovním číslem #70 Jiří Pokorný, který v součtu bodů skončil šestý. V téhle kategorii jel ještě Richard Vizinger s #76, ale kvůli úrazu závod nedokončil.

Po součtu bodů dosáhla česká juniorská výprava dalšího úžasného výsledku, kdy jako tým skončili čeští junioři na úžasném druhém místě za domácím týmem z Německem.

Text: Václav Vizinger