01.10.2024
Sezóna utekla mílovými kroky a za námi je už i poslední ze sedmi závodů Open mistrovství České republiky 2024. V Opatově u Svitav se za Osička MX Team postavil na start slovenský závodník Tomáš Kohút ve třídě MX1.

Letošní sezóna odstartovala podnikem v Dalečíně, kde Kohút poprvé nastoupil v kubatuře MX1 i na českém mistráku. První jízda se vyvíjela slibně do té doby, než Kohútovi vletěl kámen do rozety a shodil řetěz. Druhá rozjížďka byla kvůli extrémnímu dešti zrušena a Kohút hned z prvního závodu odjížděl s 0 na bodovém kontu. Ztráta, která se těžko dohání.

Na finále OMČR do Opatova přijížděl Tomáš Kohút na průběžné 5. pozici a bodové rozdíly mezi 3. - 6. jezdcem byly opravdu minimální. Hlavním cílem bylo porazit slovenského soupeře Pala Repčáka, který držel před Opatovem průběžný bronz. Repčák díky dobrému startu v první jízdě hned v úvodu závodu cuknul a Kohút, který vyrazil do závodu ze 6. pozice, jej ani navzdory krásné jízdě a rychlým časům na kolo už nedokázal dotáhnout. Výsledkem bylo 4. místo v cíli první rozjížďky.

Horší start do druhého závodu stál Kohúta cenné pozice, naproti tomu Repčák odpálil s první trojkou. Opatov je trať, na které není zrovna snadné předjíždět a Kohút se během půlhodinového časového limitu dokázal dostat z úvodního 11. místa pouze na cílovou 5. pozici. Na posledním závodu sezóny skončil Tomáš Kohút celkově na 4. pozici, těsně pod stupni vítězů. Stejně tak bere 4. místo i v celkovém hodnocení Open mistrovství České republiky 2024.

TOMÁŠ KOHÚT #45

"Poslední závod OMČR je za námi. V seriálu jsem obsadil celkovou 4. příčku, s čímž určitě nejsem spokojený. Budu makat na tom, aby příští sezónu padla aspoň bedna. Trať v Opatově byla super nachystaná a byl to těžký motokros.O víkendu mě čeká poslední závod letošní sezóny - MXon v Matterley Basin, kde reprezentuji slovenský národní tým. Držte pěsti!"