22.02.2025
S blížícím se startem nové sezóny mistrovství světa v sajdkárkrosu využívají špičkové týmy příznivého podnebí jižní Evropy k intenzivní přípravě. Tradičními destinacemi se staly Španělsko a Francie, kde probíhají několikadenní tréninkové kempy. V tamních areálech teď sbírají cenné motohodiny nejen úřadující mistři světa Marvin Vanluchene a Nicolas Musset, ale i další přední jezdci, kteří chtějí v nadcházející sezóně bojovat o nejvyšší příčky.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Lielbardisové: Lotyšská dvojčata se chystají na obhajobu



Jedněmi z nejaktivnějších jezdců na tréninkových tratích jsou lotyšská dvojčata Daniels a Bruno Lielbardisové, kteří v loňské sezóně vybojovali titul vicemistrů světa. Ve Španělsku absolvují první ostré kilometry na nových strojích a soustředí se na vzájemnou souhru. Právě tvrdý trénink v terénu je klíčem k úspěchu, což si bratři dobře uvědomují.

Hermans a van den Bogaart míří vysoko



Do stejné oblasti se chystá i nizozemská posádka Koen Hermans a Ben van den Bogaart, kteří loňský světový šampionát zakončili na čtvrtém místě. Letos však mají ambice ještě vyšší. Se svým novým strojem WSP/MEGA chtějí konečně prolomit smůlu a zaútočit na titul, který jim stále uniká.

Prunierové září na domácí půdě




Francouzští mistři a bronzoví medailisté ze světového šampionátu, bratři Killian a Evan Prunierové, dávají přednost domácím tratím. Nedávno si vyzvedli nový stroj WSP/Zabel a už zveřejnili videa, kde předvádějí jízdu na skocích, která místy připomíná freestyle motocross. Prunierové jsou známí svou agresivní, ale precizní jízdou a rozhodně se chtějí znovu postavit na stupně vítězů.



Keuben a Rietman: Nový start po zraněních



Zatímco někteří bojovali o medaile, Holanďané Justin Keuben a Dion Rietman se loni potýkali se smůlou. Série zranění je donutila vynechat několik závodů, což je v konečné klasifikaci srazilo až na 38. místo. Letos chtějí na nepovedenou sezónu zapomenout a s novým strojem VMC/AMS míří zpět mezi elitu.



Nyní už naplno trénují ve Španělsku, kde začali svůj kemp v polovině února. "Po úspěšném prvním testovacím týdnu jedeme naplno do druhého tréninkového víkendu. Ještě více kol, ještě více rychlosti a ještě více týmové práce, abychom byli co nejlépe připraveni na novou sezónu," hlásí odhodlaně Keuben a Rietman.



Ostrý start se blíží


Předsezónní příprava vrcholí a týmy ladí poslední detaily. Intenzivní tréninky na jihu Evropy ukazují, že se máme na co těšit. Už první závody napoví, komu se tvrdá dřina vyplatila a kdo bude letos udávat tempo. Světová špička je připravena, sezóna 2025 slibuje napínavé souboje až do posledního kola!



(joh)
Foto: Josef Hejnal, FB team Hermans, Prunier, Ilsa photo
22.2.2025

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.