12.12.2015
Smíšením několika let zkušeností, tradic, emocí, napínavých superkrosových soubojů, zámořských hvězd, divokých ohňových Fuel Girls, dechberoucích FMX shows, přidružené výstavy s minimálně padesátkou vystavovatelů, autogramiády, vzrušující atmosféry, burácejících a rozvášněných davů fanoušků získáte návod, jak vyrobit Monster Energy Supercross Ženeva 2015. Ve dnech 4. - 5. prosince 2015 hostila Palexpo arena v pořadí již 30. ročník superkrosového "svatostánku", který je součástí francouzského šampionátu. Ten je výjimečný z mého pohledu už tím, že se skládá ze dvou částí, z nichž ta outdoorová čítá čtyři závody, které následuje ta halová s dalšími pěti koly. Američan Brayton si po odstávce z důvodu zranění přijel pro další trofej, kterou ukořistil před zraky 30.000 párů očí. Ty sledovaly zisk jeho čtvrté královské koruny, kterou se zapsal do historie po ovládnutí dalších dvou finálových rozjížděk. Princem Ženevy se stal Thomas Do.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Report z pátku je TADY
 

 

SX1: V hlavní roli Justin Brayton – Přišel, viděl, zvítězil! K titulu má nejblíže Fabien Izoird


Vítězem prvního pátečního finále se stal Američan Justin Brayton, který za sebou nechal svého krajana Malcolma Stewarta, přestože se nedokázal vyvarovat malé chyby. "Byl to dobrý začátek víkendu. Udělal jsem malou chybu a upadl. Ale možná právě díky tomu byly závody zajímavé a fanoušci si je zaručeně užili. Jsem šťastný, že se mi podařilo vyhrát", řekl Brayton po páteční noci. Souboj mezi ním a Stewartem byl opravdu napínavý. Brayton hodně vydělával na technické pasáži trati, kde byl bezpochyby díky svému umu nejrychlejší. Třetí místo na podiu obsadil Gregory Aranda, kterému se podařilo zdolat Valentina Teilleta. "Z mého pohledu to byl vydařený závod. Po špatném startu jsem se musel prokousat až do první pětky, chytil jsem dobrý rytmus a dařilo se mi mít na dohled Braytona se Stewartem. Oba jsou hodně rychlí, a tak jsem se nechtěl hnát zbytečně dopředu a riskovat chybu. Za třetí místo jsem rád," řekl Aranda, pro kterého zůstává hlavní prioritou německý ADAC SX Cup.

 

 

Sobotní finálová noc měla zcela odlišný scénář. Brayton byl po startu nejrychlejší, bral holeshot a vedl neohroženě od startu až do finiše. Druhý skončil Cedric Soubeyras a bronz měl ve svých rukou tentokrát Valentin Teillet, který dokázal, že ještě stále patří mezi nejlepší evropské superkrosové jezdce. Nicméně Fabien Izoird je tím, který je nadále horkým adeptem na celkový titul francouzského šampionátu. Po jeho čtvrtém a třetím místě ve finálových rozjížďkách mu připadl v Ženevě bronz.

 

 

Malcolm Stewart bohužel bezprostředně po startu upadl po kontaktu s jiným jezdcem a čekal ho tak souboj z posledního místa. Z toho se dostal poměrně velmi brzy před několik dalších jezdců, avšak kvůli jeho celkové ztrátě bylo nemožné dosáhnout až na hrozen TOP 5 jezdců ve zbývajícím čase závodu. Po jeho druhém a šestém mítě ve finálových rozjížďkách mu připadlo celkové druhé místo. "Věřte mi, je to ten nejhorší pocit, když se rozhlédnete kolem sebe a najednou zjistíte, že jste po startu zůstal sám," řekl s úsměvem Stewart. "V sobotu jsem skončil šestý a celkově jsem s výsledky spokojený, speciálně pak s tím pátečním," dodal. A pokračoval vysvětlením, jaké to pro něj je závodit na motocyklu o objemu 250 ccm mezi dalšími dravci na 450 ccm: "Trať v Ženevě je fakt drsná a úplně se pro dvěstěpadesátku nehodí. Supercross v Bulharsku a v Lille byl o dost lehčí. Příští rok se rád vrátím do Ženevy, ale pojedu určitě na čtyřistapadesátce. S dvěstěpadesátkou už nikdy víc," smál se.  A Brayton ho doplnil: "Vždycky mě dokáže rozsekat, jak je Malcolm na 250 rychlý. Ale není se čemu divit. Přece jen patří mezi světovou elitu, je jedním z nejlepších a umí vyhrávat superkrosy."

 

 

Druhé místo patřilo v sobotním finále Cedricu Soubeyrasovi a třetí skončil Valentin Teillet, který odsunul v pátek třetího Grega Arandu, který během sobotního finále upadl několik kol po startu a bohužel musel ze závodu odstoupit: "Špatně jsem odstartoval, ale dokázal jsem se probojovat na čtvrtou příčku. Pak jsem upadl a nepodařilo se mi nastartovat motorku, čímž pro mě závod skončil," řekl smutně. Domácí bojovník Švýcar Valentin Guillod shrnul závod takto: "Supercross v Ženevě byl jedinečný, atmosféra byla neuvěřitelná a fanoušci skvělí. Závody doma ve Švýcarsku jsem si opravdu užil a s celkovým sedmým místem jsem spokojený."

 

 

A na čem se jednohlasně shodli v rámci sobotní tiskovky US hvězdy Brayton a Stewart? "Milujeme superkros v Ženevě, a to hned z několika důvodů! Tím hlavním jsou fanoušci, kteří jsou naprosto bezkonkurenční. Příští rok se sem určitě rádi vrátíme!"

 


SX2: Princem Ženevy je Thomas Do, Florent Richier udržel červenou tabulku s pouhou dvoubodovou výhodou před finále v Montpellier

 

Páteční dobrodružství v hale odstartoval holeshotem v první rozjížďce Thomas Do, který vyhrál závod stylem start – cíl. Yannis Irsuti měl rovněž dostatečnou rychlost, která ho katapultovala dokonce na druhé místo před Florenta Richiera. Ten přijel do Ženevy s červenou tabulkou na své Yamaze a byl připravený poprat se o vítězství, přestože měl ještě stále nedoléčené zranění po velkém pádu v Chemnitz během ADAC SX Cupu. "Nebyl to špatný závod. Cítil jsem se po pádu v Německu na trati lépe, než jsem předvídal. Jsem vděčný, že jsem v Ženevě skončil celkově třetí a jsem připravený bojovat o titul v Montpellier," řekl trochu zklamaně Richier. Druhý páteční závod vyhrál po dobrém startu Irsuti. Richier se prokousával startovním polem dopředu a skončil na druhém místě. Třetí pozice připadla trochu překvapivě Laurent Thibaultovi a Thomas Do obsadil čtvrté místo.


 

V sobotu v noci si strčil první holeshot do kapsy Florent Richier, za kterým vypálil jako blesk Adrien Lopes následovaný Yannisem Irsutim. Lopes se brzy začal propadat a dostali se před něj Irsuti a Do, kteří byli rozhodnutí bojovat o první pozici. Irsuti jezdil velmi čistě a měl hodně dobrou rychlost na roletě, kde sebral vedoucí pozici v cíli druhému Richierovi před třetím Do. Druhá rozjížďka byla zcela v rukou Thomase Do, který vyhrál holeshot a zvítězil s poměrně velkým odstupem před zbytkem startovního pole. Irsuti a Do neměli dobrý start, a tak se museli na lepší příčky protloukat. Nicméně druhý skončil trochu nečekaně Gaeten Le Hir a třetí Richier. Čtvrtou příčku obsadil Yannis Irsuti a jako pátý dokončil své ženevské tažení a snažení Josse Sallefranque. Titul pro prince Ženevy si zaslouženě odvezl Do, druhý skončil po dobrém výkonu Irsuti a třetí místo připadlo Richierovi.

 

 

Romain Berthome se vrátil přesně po roce do Ženevy

Chcete vědět, jaká byla nejemotivnější část supercrossu v Ženevě? Nebyla to v podstatě žádná z podiovek s těmi nejlepšími, ačkoli si všichni bezpochyby zaslouží náš respekt. V Palexpo aréně se událo něco mnohem důležitějšího. Byly to momenty, kdy stáli ti nejlepší z obou večerů SX2 na podiu společně s Romainem Berthome, který se v Ženevě přesně před rokem vážně zranil po pádu na roletě, kdy ho trefil do hlavy motocykl dalšího jezdce. Pro všechny bylo příjemným překvapením, jak skvělého zdraví se Romain těší a jak postupuje stále krok za krokem dál a dál.
 

A co víc? Jeho bratr Vincent Berthome pečuje o Romaina na sto procent, a tak není divu, že dělá pokroky. Věnují se společně mnoha rozličným sportům, třeba jízdě na kole, cross fitu, běhají a Vincentovi se podařilo proměnit ideu dostat Romaina zpět do sedla motocyklu v Ženevě do reality. Nový princ Ženevy Thomas Do mu totiž půjčil motorku, a tak Romain poprvé po roce obkroužil pár kol na venkovním parkovišti. "Pracujeme usilovně a tom, aby byl můj bratr znovu dostatečně silný a jeho stav se nadále zlepšoval," řekl Vincent Berthome. A proto pro nikoho v Palexpo areně nebylo ani tak velkým překvapením, co Romain řekl fanouškům, když byl opět zpět v superkrosové rodině a sdílel podium s těmi nejlepšími z SX2: "Příští rok tady budu taky, ale už za žebříkem." Držíme Ti pěsti, Romaine!


Sestřih Monster Energy SX Ženeva 2015:


Výsledky Monster Energy Supercross Ženeva – sobota 5. 12. 2015


 


TŘÍDA SX1


Kvalifikace:
1. Aran­da Gre­go­ry (FRA, KAW), 31.763
2. Bray­ton Jus­tin (USA, KTM), 31.866
3. Sou­bey­ras Ced­ric (FRA, YAM), 32.259
4. Izoird Fa­bi­en (FRA, HON), 32.400
5. Guil­lod Va­len­tin (SUI, YAM), 32.425
6. Teil­let Va­len­tin (FRA, HON), 32.446
7. Ste­wart Mal­com (USA, HON), 32.909
8. Cou­lon Cy­ril­le (FRA, KAW), 32.922
9. Rom­baut Loic (FRA, KTM), 33.032
10. Bo­ni­ni Mat­teo (ITA, KTM), 33.084
11. Ra­met­te Tho­mas (FRA, KTM), 33.157
12. Le­fran­cois Charles (FRA, SUZ), 33.402
13. Mar­tin Chris­to­phe (FRA, HON), 33.452
14. Es­cof­fier Adri­en (FRA, HUS), 33.484
15. Ma­cler Lu­do­vic (FRA, SUZ), 34.255
16. Bal­l­an­ger Ke­vin (FRA, HON), 34.361
17. Cler­mont Ja­son (FRA, HON), 34.490
18. Tar­al­lo Ke­vin (FRA, KTM), 36.192
19. Shaff­ter Kim (SUI, YAM), 36.530
20. Ber­ger Da­mi­en (FRA, SUZ), 36.680
21. Cail­lat Cle­ment (FRA, YAM), 37.029
22. Pel­le­gri­ni An­ge­lo (ITA, SUZ), -

 

 

Semifinále 1:
1. Ste­wart Mal­com (USA, HON), 14 kol
2. Sou­bey­ras Ced­ric (FRA, YAM), +3.011
3. Aran­da Gre­go­ry (FRA, KAW), +3.661
4. Guil­lod Va­len­tin (SUI, YAM), +11.262
5. Rom­baut Loic (FRA, KTM), +16.098
6. Mar­tin Chris­to­phe (FRA, HON), +23.870
7. Cler­mont Ja­son (FRA, HON), +29.184
8. Ma­cler Lu­do­vic (FRA, SUZ), +1 kolo
9. Cail­lat Cle­ment (FRA, YAM), +1 kolo
10. Shaff­ter Kim (SUI, YAM), +1 kolo
11. Ra­met­te Tho­mas (FRA, KTM), +9 kol

 

Semifinále 2:
1. Bray­ton Jus­tin (USA, KTM), 14 kol
2. Izoird Fa­bi­en (FRA, HON), +1.510
3. Bo­ni­ni Mat­teo (ITA, KTM), +17.385
4. Teil­let Va­len­tin (FRA, HON), +20.445
5. Cou­lon Cy­ril­le (FRA, KAW), +23.685
6. Es­cof­fier Adri­en (FRA, HUS), +26.276
7. Bal­l­an­ger Ke­vin (FRA, HON), +32.951
8. Le­fran­cois Charles (FRA, SUZ), +36.990
9. Tar­al­lo Ke­vin (FRA, KTM), +1 kolo
10. Ber­ger Da­mi­en (FRA, SUZ), +5 kol

 

 

Poslední šance:
1. Le­fran­cois Charles (FRA, SUZ), 9 kol
2. Ra­met­te Tho­mas (FRA, KTM), +3.615
3. Bal­l­an­ger Ke­vin (FRA, HON), +6.810
4. Cler­mont Ja­son (FRA, HON), +13.591
5. Ma­cler Lu­do­vic (FRA, SUZ), +17.820
6. Shaff­ter Kim (SUI, YAM), +24.850
7. Ber­ger Da­mi­en (FRA, SUZ), +26.955
8. Cail­lat Cle­ment (FRA, YAM), +28.788
9. Tar­al­lo Ke­vin (FRA, KTM), +1 kolo


SX1 Finále:

1. Bray­ton Jus­tin (USA, KTM), 18 kol
2. Sou­bey­ras Ced­ric (FRA, YAM), +14.538
3. Teil­let Va­len­tin (FRA, HON), +16.476
4. Izoird Fa­bi­en (FRA, HON), +19.581
5. Guil­lod Va­len­tin (CHE, YAM), +22.449
6. Ste­wart Mal­com (USA, HON), +27.842
7. Mar­tin Chris­to­phe (FRA, HON), +31.307
8. Bo­ni­ni Mat­teo (ITA, KTM), +32.134
9. Rom­baut Loic (FRA, KTM), +1 Rnd.
10. Cou­lon Cy­ril­le (FRA, KAW), +1 kolo
11. Es­cof­fier Adri­en (FRA, HUS), +1 kolo
12. Cler­mont Ja­son (FRA, HON), +1 kolo
13. Le­fran­cois Charles (FRA, SUZ), +1 kolo
14. Bal­l­an­ger Ke­vin (FRA, HON), +1 kolo
15. Ra­met­te Tho­mas (FRA, KTM), +1 kolo
16. Ma­cler Lu­do­vic (FRA, SUZ), +2 kola
17. Aran­da Gre­go­ry (FRA, KAW), +7 kol
 

 

Král Ženevy 2015:
1. Bray­ton Jus­tin (USA, KTM), 40 bodů
2. Ste­wart Mal­com (USA, HON), 27
3. Izoird Fa­bi­en (FRA, HON), 26
4. Teil­let Va­len­tin (FRA, HON), 25
5. Sou­bey­ras Ced­ric (FRA, YAM), 23
6. Bo­ni­ni Mat­teo (ITA, KTM), 19
7. Guil­lod Va­len­tin (CHE, YAM), 16
8. Rom­baut Loic (FRA, KTM), 15
9. Cou­lon Cy­ril­le (FRA, KAW), 15
10. Aran­da Gre­go­ry (FRA, KAW), 15
11. Mar­tin Chris­to­phe (FRA, HON), 10
12. Le­fran­cois Charles (FRA, SUZ), 10
13. Cler­mont Ja­son (FRA, HON), 8
14. Es­cof­fier Adri­en (FRA, HUS), 7
15. Bal­l­an­ger Ke­vin (FRA, HON), 5
16. Ra­met­te Tho­mas (FRA, KTM), 1

 

 


TŘÍDA SX2

 

Kvalifikace:
1. Irsu­ti Yan­nis (FRA, YAM), 32.101
2. Do Tho­mas (FRA, HON), 32.425
3. Ri­chier Flo­rent (FRA, YAM), 33.103
4. Sall­e­fran­que Jos­se (FRA, HON), 33.132
5. Lau­rent Thi­bault (FRA, HON), 33.194
6. Lopes Adri­en (FRA, KTM), 33.239
7. Le Hir Gae­tan (FRA, HON), 33.261
8. Au­bin Arn­aud (FRA, SUZ), 33.609
9. Au­ber­son Ke­vin (SUI, KTM), 33.670
10. Rop­tin Theo (FRA, KTM), 33.874
11. Brugg­mann Lu­ca (SUI, YAM), 34.091
12. Bar­ce­lo Ni­co­las (FRA, YAM), 34.126
13. Loz­zi Pier­re (FRA, KAW), 34.398
14. Mu­ra­to­ri Fran­ces­co (ITA, SUZ), 34.586
15. Clay­ton Joe (GBR, HUS), 34.666
16. Cor­ti­jo Yo­han (SUI, YAM), 36.850
17. Jau­nin Ti­mo­thy (SUI, HON), 37.181

 

 

1. závod:
1. Irsu­ti Yan­nis (FRA, YAM), 14 kol
2. Ri­chier Flo­rent (FRA, YAM), +0.372
3. Do Tho­mas (FRA, HON), +0.931
4. Sall­e­fran­que Jos­se (FRA, HON), +10.605
5. Le Hir Gae­tan (FRA, HON), +12.795
6. Lopes Adri­en (FRA, KTM), +14.152
7. Bar­ce­lo Ni­co­las (FRA, YAM), +17.033
8. Au­ber­son Ke­vin (SUI, KTM), +19.216
9. Mu­ra­to­ri Fran­ces­co (ITA, SUZ), +20.317
10. Rop­tin Theo (FRA, KTM), +23.351
11. Brugg­mann Lu­ca (SUI, YAM), +25.050
12. Loz­zi Pier­re (FRA, KAW), +27.605
13. Clay­ton Joe (GBR, HUS), +33.366
14. Cor­ti­jo Yo­han (SUI, YAM), +1 kolo
15. Jau­nin Ti­mo­thy (SUI, HON), +1 kolo
16. Au­bin Arn­aud (FRA, SUZ), +2 kola
17. Lau­rent Thi­bault (FRA, HON), +11 kol

 

 


2. závod:

1. Do Tho­mas (FRA, HON), 13 kol
2. Le Hir Gae­tan (FRA, HON), +1.731
3. Ri­chier Flo­rent (FRA, YAM), +3.148
4. Sall­e­fran­que Jos­se (FRA, HON), +4.028
5. Irsu­ti Yan­nis (FRA, YAM), +6.445
6. Mu­ra­to­ri Fran­ces­co (ITA, SUZ), +7.657
7. Au­bin Arn­aud (FRA, SUZ), +10.738
8. Lopes Adri­en (FRA, KTM), +13.909
9. Au­ber­son Ke­vin (SUI, KTM), +15.056
10. Bar­ce­lo Ni­co­las (FRA, YAM), +17.317
11. Clay­ton Joe (GBR, HUS), +21.853
12. Rop­tin Theo (FRA, KTM), +23.903
13. Loz­zi Pier­re (FRA, KAW), +25.124
14. Brugg­mann Lu­ca (SUI, YAM), +27.924
15. Jau­nin Ti­mo­thy (SUI, HON), +1 kolo
16. Cor­ti­jo Yo­han (SUI, YAM), +3 kola
DNS Lau­rent Thi­bault (FRA, HON), +12 kol



 

SX2 sobota celkově:
1. Do Tho­mas (FRA, HON), 35 bodů­
2. Ri­chier Flo­rent (FRA, YAM), 32
3. Irsu­ti Yan­nis (FRA, YAM), 31
4. Le Hir Gae­tan (FRA, HON), 28
5. Sall­e­fran­que Jos­se (FRA, HON), 26
6. Lopes Adri­en (FRA, KTM), 18
7. Mu­ra­to­ri Fran­ces­co (ITA, SUZ), 17
8. Au­ber­son Ke­vin (SUI, KTM), 15
9. Bar­ce­lo Ni­co­las (FRA, YAM), 15
10. Rop­tin Theo (FRA, KTM), 10
11. Au­bin Arn­aud (FRA, SUZ), 9
12. Clay­ton Joe (GBR, HUS), 8
13. Loz­zi Pier­re (FRA, KAW), 7
14. Brugg­mann Lu­ca (SUI, YAM), 7
15. Jau­nin Ti­mo­thy (SUI, HON), 2
16. Cor­ti­jo Yo­han (SUI, YAM), 2



 

Princ Ženevy 2015:
1. Do Tho­mas (FRA, HON), 68 bodů
2. Irsu­ti Yan­nis (FRA, YAM), 68
3. Ri­chier Flo­rent (FRA, YAM), 64
4. Le Hir Gae­tan (FRA, HON), 52
5. Sall­e­fran­que Jos­se (FRA, HON), 39
6. Lopes Adri­en (FRA, KTM), 34
7. Bar­ce­lo Ni­co­las (FRA, YAM), 34
8. Lau­rent Thi­bault (FRA, HON), 26
9. Mu­ra­to­ri Fran­ces­co (ITA, SUZ), 24
10. Au­ber­son Ke­vin (SUI, KTM), 24
11. Loz­zi Pier­re (FRA, KAW), 23
12. Au­bin Arn­aud (FRA, SUZ), 21
13. Rop­tin Theo (FRA, KTM), 18
14. Brugg­mann Lu­ca (SUI, YAM), 12
15. Clay­ton Joe (GBR, HUS), 10
16. Cor­ti­jo Yo­han (SUI, YAM), 5
17. Jau­nin Ti­mo­thy (SUI, HON), 2

 

Kompletní výsledky jsou na http://supercross.motorstools.com/results.

 

 

SX Geneva 2015 – pár faktických informací:


Délka trati: 470 metrů (nejdelší trať v Evropě
Povrch: měkčí hlína
Návštěvnost: 30.000 lidí (celkem za obě noci)
Rozpočet: více než 2.000.000 CHF
Doprovodný program: FMX show s mnoha hvězdami jako Mat Rebeaud (CH), Josh Sheehan (AUS), Emma McFerran (AUS), Nate Adams (USA), Genki Watanabe (JAP), Martin Koreň (CZE) a další..., Fuel Girls, Djs, světelná a laserová show, tanečnice, doprovodná výstava s více než 50 vystavovateli, after party...

 


Přehled vítězů SX Ženeva (1989 – 2015)


Králové Ženevy

1989 – Guy Cooper (USA)
1990 – Doug Dubach (USA)
1991 – Jeff Stanton (USA)
1992 – Mike Craig (USA)
1993 – Larry Ward (USA)
1994 – Steve Lamson (USA)
1995 – Damon Huffmann (USA)
1996 – Mike Craig (USA)
1997 – Jimmy Button (USA)
1998 (Bale)  - Phil Lawrence - USA a David Vuillemin (FRA) 
1999 (Bale) – Jimmy Button (USA)
2000 – Jeff Willoh (USA)
2001 – Damon Bradshaw (USA)
2002 – David Vuillemin (FRA)
2003 – Jeremy McGrath (USA)
2004 – David Vuillemin (FRA)
2005 – David Vuillemin (FRA)
2006 – Mike Brown (USA)
2007 – Benjamin Coisy (FRA)
2008 – Benjamin Coisy (FRA)
2009 – Josh Hill (USA)
2010 – Justin Brayton (USA)
2011 – Justin Brayton (USA)
2012 – Justin Brayton (USA
2013 – Marvin Musquin (FRA)
2014 – Marvin Musquin (FRA)
2015 – Justin Brayton (USA)

 

 

Princové Ženevy
1995 – Sébastian Tortelli (FRA)
1996 – David Vuillemin (FRA)
1997 – David Vuillemin (FRA)
1998 (Bale) – Jérome Hemmery (FRA)
1999 (Bale) – Marc Ristori (CH)
2000 – Buddy Antunez (USA)
2001 – Damon Bradshaw (USA)
2002 – Christophe Nambotin (FRA)
2003 – Benjamin Coisy (FRA)
2004 – Christophe Pourcel (FRA)
2005 – Sébastien Tortelli (FRA)
2006 – Brandon Jesseman (USA)
2012 – Killian Auberson (CH)
2013 – Sulivan Jaulin (FRA)
2014 – Valentin Guillod (CH)
2015 – Thomas Do (FRA)

 

OnBoard videa z dílny Transworld Motocross:
http://www.motolevel.com/videogalerie-17942-geneva-sx-2015-transworld-motocross

 

 

Více fotek ze Ženevy od švýcarského fotografa – Rico Schneller, si prohlédněte ZDE.
 

Facebook Supercross Geneve:
https://www.facebook.com/supercrossgeneve/?fref=ts


Facebook SX Tour Official Page:

https://www.facebook.com/SX-TOUR-OFFICIAL-PAGE-212619735449839/?fref=ts

 


Finále SX Tour – francouzského SX šampionátu tento víkend v Montpellier!


Hádanku letošních superkrosových šampionů francouzského mistráku rozluštíme tento víkend - v sobotu 12. 12. 2015, kdy je v plánu finálový závod v Montpellier. Nejblíže k titulu SX1 má nakročeno Fabien Izoird. Souboj o titul prince ve třídě SX2 bude pořádně těsný, protože o něj budou do posledního projetí finišem usilovat Florent Richier s aktuální dvoubodovou výhodou na Thomase Do.



SX Montpellier
https://www.facebook.com/supercrossmontpellier/


Video preview:
https://www.facebook.com/supercrossmontpellier/posts/1700615746843524


LIVE výsledky:

http://supercross.motorstools.com/results

 


Motolevel.com Facebook 

Motolevel Instagram @lucamotolevel 


Připravila: Lucie Havlíčková (luh)
Foto: Rico Schneller
12. 12. 2015 

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.