Asi největší zvědavost budí otazník nad tím, kdo zaujme místo po bratrech Rozehnalových, kteří ohlasili minulý rok konec své bohaté závodní kariéry. V souvislosti s titulem se nejvíce skloňují dvě jména - Čermákové nebo Černý-Musil.
#123 Čermákové #21 Černý-Musil
Jejich zaváhání budou chtít využít také Vejchodové a Diblík-Gábor. Do špičky se určitě pohrnou i další – Janouškové, Boukalové, Hrochové nebo Pudlo-Hotový, Wanger-Richter a Vrátný-Vitoň. Uvidíme! Třeba se před ně vpasíruje někdo další...
#10 Diblík-Gábor #2 Vejchodové
V letošní zimní přestávce bylo až nevídaně živo. Zbrojila se technika, zázemí, ale také jezdci si nadiktovali až nadměrné tréninkové dávky.
Republika bez bratrů Rozehnalových určitě bude mít jiný rozměr, proto neseďte doma a vyražte na první závod do Kaplice tuto sobotu 2. 4. 2016! O víkendu má být hezké počasí, tak co si ho zpestřit výletem na jih Čech a načichnout adrenalinovému a atraktivnímu sportu, jakým bez debaty sajdkárkros je!
Program závodního dne (sobota 2. 4. 2016):
Volné tréninky – od 8.15 hod.
Kvalifikační tréninky – od 10.15 hod.
Závody – od 13.00 hod.
Cesta do Kaplice:
Mezinárodní silnice: E50
Popis příjezdu: po silnici E50 z Českých Budějovic do Dolního Dvořiště, odbočka Kaplice směr Benešov nad Černou. Před vesnicí Blansko v kopci odbočka doleva směr závodiště.
GPS: 48°44 ́30.367 ́ ́N, 14°30 ́19.777 ́ ́E
Další informace o podniku s detailním harmonogramem závodu, s ukázkou trati, kritérii jednotlivých tříd atd. naleznete na: www.autoklub.cz
Základní parametry motokrosové trati:
název: Blanská kotlina v Kaplici
délka: 1 631 m, minimální šířka: 6 m
povrch: písčitý
Kaplice je známá především pořádáním motokrosu, ale sajdkáry a čtyřkolky zde našly také své místo. Odložte jarní úklid a práci na zahrádkách, nastartujte auto a přijeďte se na sidecarcross podívat na vlastní oči!
(joh)
Foto: Josef Hejnal a Zdeněk Růžička
30. 3. 2016